Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar. Satış Sözleşmesi Otomatmarketim.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.
Madde – 1
Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
Madde- 2
SATICI BILGILERI Port Bilişim Otomat ve Gıda Dış Tic. Ltd. Şti.

Madde- 3
ALICI BILGILERI Tüm üyeler: Port Bilişim Otomat ve Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi Firmasının e-ticaret mağazası Otomatmarketim.com’a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).
Madde- 4
SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI: Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.
Madde- 5
GENEL HÜKÜMLER
5.1– ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2– Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 – Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4 – ” SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce hâksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü eksiksiz ve ambalajı açılmamış şeklinde 3 işgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.
5.7 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alisinin hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile Alıcıya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 – ALICI ve/veya Alıcının teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler Satıcıya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.
5.9 – Is bu sözleşme, alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan (üyelik gerçekleştirildikten sonra) Armağanevler Mah. Başak Sokak No:32/A Ümraniye/İstanbul adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.
Madde- 6 CAYMA HAKKI: Alıcı, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkinin kullanılabilmesi için bu süre içinde Satıcıya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkin kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün Satıcıya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslinin iadesi zorunludur. Cayma hakkı veya ürünü başka bir neden ile beğenmeyerek iade etmek isteyen alıcı iade kargo bedelini peşin olarak ödeyerek ürünü iade edebilir. Kargo taşınması sırasında kırılmış, bozulmuş veya hasar görmüş bütün ürünler kargo hasar teslim tutanağı ile iade alınacaktır.Kargo hasar tutanağı olmayan ürünler iade kabul edilemez. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin Alıcının kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslinin gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Alıcıya aittir. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
Madde – 7 YETKİLİ MAHKEME: Is bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcının veya Satıcının yerleşim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI is bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır
Sipariş Nasıl sipariş verebilirim?
Üyelik formunu doldurduktan sonra:
• Beğendiğiniz ürünü veya ürünleri alışveriş sepetinize ekleyin.
• İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra , “Sepet Ekranına” gelirsiniz.
• Bu ekranda istediğiniz ekleme, çıkarma, adet bilgisi ve toplam tutar bilgisi görebilirsiniz. Siparişinizi tamamlamak için “Satın Al” butonuna tıklayabilirsiniz.
• Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra, ödeme ekranında ödeme tipini seçiniz. Bilgilerinizi doğru şekilde girin
• Kredi kartıyla ödeme yapmayacaksanız, bu seçeneğin yanındaki “Kapıda Ödeme” butonuna tıklayın ve açılan ekranda bilgilerinizi girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
• Ödeme bilgisini girdikten sonra “Ön Bilgilendirme Formu”, “Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi”, alanlarını onaylayarak “Sipariş Tamamla” butonuna tıklayıp sipariş onay ekranına geçin.
• Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir. Üye girişi yaptıktan sonra ana sayfamızın sağ üst köşesinde göreceğiniz “Hesabım/Siparişlerim” sekmesinden siparişinizle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Siparişimde değişiklik yapabilir miyim? Siparişinizi tamamladıktan sonra sipariş üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. Dilerseniz sipariş oluşturduktan sonra 10 dakika içerisinde iptal isteğinde bulunup, yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.
Oluşturduğum siparişe ürün ekleyebilir miyim?
www.otomatmarketim.com ’den verdiğiniz siparişler bize online olarak ulaşır ve ödeme işlemleriniz de sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme koşullarında değişiklik yapılamadığından, siparişinize sonradan ürün eklemeniz mümkün değildir. Ama mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir ya da almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz.

 


Siparişlerimi birleştirebilir miyim?
www.otomatmarketim.com adresinde vermiş olduğunuz her sipariş ayrı ayrı değerlendirmeye alınır. Sipariş birleştirme işlemi gerçekleştirilemez. Siparişlerimi nereden görebilirim? Siparişlerinizi, “Hesabım” sayfasında bulunan “Siparişlerim” başlığı altında görebilirsiniz.
Siparişimi erken gönderme imkânınız var mı?
www.otomatmarketim.com alışveriş modeline göre kargoya teslimat işlemleri saat 15.00 e kadar olan siparişlerde aynı gün kargo olarak yapılmaktadır.
Siparişimi hediye paketi yaptırabilir miyim?
Hediye notu yazdırabilir miyim? www.otomatmarketim.com üzerinden verilen siparişlerde hediye paketi ve notu uygulaması bulunmamaktadır.
Sepete ürün attığımda, ürün bana rezerve edilmiş oluyor mu?
www.otomatmarketim.com sitesinde yapılan alışverişlerde sepete atılan hiçbir ürün rezerve edilmez. Sepete alınan her ürün satın alma işlemi tamamlanmadığı takdirde başkası tarafından alınabilir.
Kapıda ödeme ile yaptığım alışveriş iletişim eksikliği/iptal olarak gözüküyor, ne yapmalıyım?
Kapıda ödeme ile alışveriş yapılması durumunda iletişim bilgilerinizi ad, soyad telefon numarası, açık adres(mahalle, cadde, sokak, kapı no, daire no, il, ilçe varsa şirket ismi) şeklinde girmeniz gerekmektedir. İletişim bilgilerinde eksik/yanlış olan siparişler iptal edilir. Bilgileri eksik olan müşterilere ürün gönderimi gerçekleştirilmez. Bütün iletişim bilgilerinizi güncelleyerek tekrardan sipariş oluşturabilirsiniz.
Siparişim oluşmadı ama ödemesi alındı, ne yapmalıyım?
Siparişinizin onaylanma aşamasından sonra sistem size bir sipariş numarası bildirir. Bu numara sistem tarafından size bildirilmediyse ana sayfamızdaki “Hesabım”/”Siparişlerim” sekmesinden mevcut bir siparişinizin olup olmadığını kontrol edin. Siparişinize ulaşamıyorsanız, kredi kartınızdan ödeme alınıp alınmadığına bakmanızı öneririz; çünkü bankalarla yaşanan kısa süreli bağlantı sorunları nedeniyle sistem bazen siparişinizi oluşturamayabilir. Böyle bir durumda lütfen bizi e-posta yoluyla veya 0 216 227 18 35 veya 0 546 477 51 25 nolu müşteri hizmetleri telefonumuzdan bilgilendirin. İşlemleriniz finans departmanımız tarafından kontrol edilecek ve ödeme kredi kartınıza iade edilecektir.
Siparişimdeki ürün/ürünler eksik/yanlış geldi. Ne yapmalıyım?
Siparişini verdiğiniz ürünün paketini, kargo görevlisinin yanında açmanız gerekmektedir. Eğer paketi içeri götürerek açarsanız, herhangi bir eksiklik/yanlışlık olması halinde bunu ispat edemezsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünler ile faturanızda yazan ve koliden çıkan ürünler birbiri ile aynı değilse teslim tutanağını kesinlikle imzalamayın. Kargo görevlisinden “HASAR TESPİT TUTANAĞI” hazırlamasını isteyerek, kargoyu tarafımıza geri iade edin. Kargo şirketi de bu tutanakla beraber kargonuzu firmamıza geri getirmektedir. Kargonuz elimize ulaştığında gerekli kontroller sağlanarak isteğiniz doğrultusunda değişim ya da iade işlemi gerçekleştirilecektir.
Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi, ne yapmalıyım?
Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin/poşetin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.
Siparişimi nasıl iptal ettirebilirim?
Sipariş tamamlanma aşamasından sonra siparişin iptal süreci 10 dakikadır. Bu süreçte siparişinizi iptal ederek ödemenizi geri alabilirsiniz. 10 dakikadan sonra siparişiniz depomuz tarafından fatura aşamasına geçilip kargo süreci başlatılacağından, iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.
İptal ettirdiğim siparişin ödemesi ne zaman yapılır?
Sipariş tamamlanma aşamasından sonra siparişin iptal süreci 10 dakikadır. Bu süreçte siparişinizi iptal ederek ödemenizi gün içerisinde geri alabilirsiniz.

Aylık Toptan alım gerçekleştiren firmalar Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için Teklif Talep edebilirsiniz.

*Form'da yer alan Yazı Paneline Teklif talep ettiğiniz ürünleri adetleri ile birlikte yazabilir veya Dosya olarak paylaşabilirsiniz.